ایستگاه های ساماندهی ماشین آلات ساختمانی

در این بخش ....

اطلاعات بیشتر

ایستگاههای فصلی

در این بخش ...

اطلاعات بیشتر

نرخ نامه

در این بخش ...

اطلاعات بیشتر

شهردار کرمان:

چهاربازارچه‌ی دائمی میوه و تره‌بار در شهر کرمان ساخته می‌شود

 

شهردار کرمان گفت: با هدف توزیع مناسب میوه‌ و تره‌بار در سطح شهر، چهار بازارچه‌ی دائمی میوه و تره‌بار و بازارچه‌ی ماهی در شهر کرمان ساخته می‌شود.

مهندس علی بابایی با بیان اینکه در یکی از جلسات اخیر شورای اسلامی شهر از مسئولان صنف دعوت کردیم و تعهد داده‌اند ظرف یک‌ماه آینده موارد مدنظر را اصلاح کنند، تصریح کرد: در غیر این صورت، شهرداری با هماهنگی شورا، حتی مدیریت و امور اجرایی را از آن‌ها گرفته و خودزیر نظر سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری، مدیریت مجموعه را به عهده خواهد گرفت.
وی در مورد برنامه‌ی شهرداری برای ساخت چند میدان میوه و تره‌بار در شهر گفت: برای این منظور چهار نقطه از شهر برای دست‌رسی آسان مردم به میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی و تنظیم قیمت آن‌ها در سطح شهر، جلوگیری از ترافیک در برخی نقاط شهر، جانمایی و تحویل زمین انجام و نقشه‌ها آماده شده، تاییدیه‌ی نقشه‌ها و صدور پروانه‌ها هم انجام شده است.
وی افزود: قرارمان این بود که حداقل یکی از این بازارچه‌های میوه و تره‌بار را تا عید نوروز راه‌اندازی کنیم؛ اما اگر تا این زمان هم راه‌اندازی نشود، ایرادی ندارد، چون هدف ما ایجاد یک سازه‌ی موقت نیست و می‌خواهیم یک مرکز دائمی ساخته شود.
شهردار کرمان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار این بازارچه‌ها از تهران آمده و قرار است در شش نقطه از شهر بازارچه‌های میوه و تره‌بار ایجاد کند که تاکنون چهار نقطه قطعی شده است.
بابایی تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی ما در ایجاد این بازارچه‌ها توزیع مناسب میوه و تره‌بار با قیمت مناسب و یکسان با ورودی جاده‌ی ماهان است.
وی افزود: زمین و پروانه‌ی این طرح از شهرداری و ساخت‌وساز و بهره‌برداری از آن متعلق به سرمایه‌گذار است.
شهردار کرمان هم‌چنین از مذاکره با سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای راه‌اندازی بازارچه‌ی ماهی در شهر کرمان خبر داد.

بابایی در مورد سامان‌دهی کارگران افغانی میدان میوه و تره‌بار گفت: مدیریت این مجموعه از سال‌ها قبل به صنف میوه‌فروشان واگذار شده و شهرداری فقط نقش نظارتی دارد.
وی افزود: در هفته‌های اخیر هم تعداد زیادی از اتباع افغانی را با هماهنگی استانداری جمع‌آوری کردیم.
شهردار کرمان خاطرنشان کرد: برخورد با اتباع افغانی در دستور کار شهرداری آن هم به‌تنهایی نیست و باید از مجاری قانونی خودش و با هم‌کاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط پی‌گیری شود.

معرفی مدیر عامل

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار
محمد بابایی

حاضرین در سایت

ما 123 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top